trtrtr

Hastane Zemin Kaplama

28.01.2021
1.194
Hastane Zemin Kaplama

Hastane Zemin Kaplama

Hastanelerde insan yoğunluğunun fazla olduğu zeminlerin her zaman temiz ve steril olması gereklidir. Ayrıca tüm hastalar için hijyenik odaların olması da önemli durumların başında gelir. Bundan dolayı hastane zemin kaplama uygulamaları dikkatlice yapılması gereken konulardandır. Zemin kaplamasına özen verilmesi ve döşeme malzemelerinin kaliteli olması gereklidir.

Hastane içerisinde koridorlar, hasta odaları, doktor muayene odalarının zeminlerinin aşırı derecede hijyenik zeminlere sahip olması gereklidir. Bazı ameliyathane gibi alanlarında titizlikle zemin kaplanmasının yapılması gereklidir. Bu şekilde yapıldığı zaman uzun zaman hijyenik ve dayanıklılık sağlanmaktadır. Yapılacak olan hastane zemin kaplama işlemi titizlikle yapacak firmalar da bir o kadar önemlidir.

 

HASTA ODALARI İ ZEMİN KAPLAMA İŞLEMİ

Hastane zemin kaplama uygulamasının en çok uygulanması gerekli olan alanlar arasında hasta odaları zemin kaplaması gelmektedir. Hasta odalarının yatılım yönünden iyi olmasının yanında zemininde ayrıca iyi olması gereklidir. Hastanelerde yatan hastaların konforunu ve iyileşme süreçlerini göz önüne aldığımızda bu temel ihtiyaçları karşılamaya yönelik işlevsellikte olması gerektiği bellidir. Bu yüzden hasta odaları için hastane zemin kaplama işlemi özen gösterilmesi gereken zemin kaplama işlemidir.

Hastane odaları için uygulanan zemin kaplama yöntemlerinin farklı avantajları da bulunmaktadır. Ancak bu kaplama işlemlerinin ortak hedefi hastalara hijyenik bir ortam sunmaktır. Yine bu hedefler arasında hasta konforu ve antibakteriyel özellik taşımaları da yer alır.

Ayrıca hasta odalarının kolay temizlenebilir ve kir tutmayan özelliklere sahip olması da önemlidir. Bu yüzden hastana zemin kaplamaları bu gerekli şartları yerine getirmesi gereklidir. Hasta odaları için zemin kaplama uygulaması işlemi kısa sürede uygulanabilmelidir.  Bunun yanında kolayca monte edilebilen özelliklere sahip son teknoloji ile gerçekleştirilen yöntemlerden oluşmalıdır. Son olarak kolay ve kullanışlı olan bu işlemde hastane ortamına uygun boyalar ve kimyasallar kullanılması gereklidir.

HASTANELER İÇİN ZEMİN KAPLAMA İŞLEMLERİ

Hastane zemin döşeme işlemleri denildiğinde yoğun insan trafiğinin olduğu koridorları da unutmamak gerekiyor. Hastane koridorlarına yapılan zemin kaplama işlemlerinin kolay uygulanabilir olması ve uzun yıllar boyunca kullanılabilir olması gereklidir. Koridorlar için uygulanan hastane zemin kaplama işlemleri için tercih edilen renk ve desenler genellikle tek tip renkli ve olabildiğince sade desenlerden oluşmaktadır.

Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Whatsapp
Fatih Akkaya
Fatih Akkaya
Merhaba. Size nasıl yardımcı olabiliriz?