trtrtr

Poliüretan Enjeksiyon

22.11.2023
386
Poliüretan Enjeksiyon

Poliüretan Enjeksiyon Su Yalıtımı 

Poliüretan Enjeksiyon su yalıtımı, yapılara dayanıklılık kazandıran modern çözümlerden biridir. Günümüzde  inşaat sektöründe yapılara dayanıklılık kazandırmak ve çevresel her türlü etkiye karşı bir çözüm oluşturabilmek olmazsa olmaz durum halindedir. Bunu sağlayabilmek için en büyük yenilik enjeksiyon su yalıtımıdır. Su tahmin edildiği üzere binalar için bir numaralı düşmandır. Yapıların uzun ömürlülüğünün sağlanması için su yalıtımı şarttır.

Binalarda çatlakların oluşması için birtakım nedenler vardır. Bunların başında nem gelir. Nem oluşumu binada delik oluşumları ile oluşan çatlaklarla gelişme gösterir. Ağır yüklerde binalarda çatlaklara neden olur. Binaların yaş alması ile birlikte eğer bakım görmüyorsa aşınmalar ve yıpranmalar sıklıkla görülür. Bu çatlakların doldurulması sızıntıların önlenmesinde en büyük yardımcıdır.

enjeksiyon-su-yalitimi

enjeksiyon yalıtım

Enjeksiyon Su Yalıtımı Nedir?

Enjeksiyon su yalıtımı bina duvarlarında çatlaklar, boşluklar gibi noktalardan su sızmasının önlenmesi için yapılan bir tekniktir. Bu teknikle suyun giriş yapabileceği noktalara özel malzemeler enjekte edilir. Bu malzemeler suyun ilerlemesini önler ve bina korunur.

Enjeksiyon Su Yalıtımının Çalışması 

Enjeksiyon su yalıtımı, su yalıtım malzemesinin basınç altında çatlaklara enjekte edilmesi işlemidir. Enjekte edilen bu malzemeler sızıntıya karşı tam anlamıyla bir bariyer oluşturur ve sızıntı yolunu kapatır. Enjekte edilen madde çok çabuk yapışma özelliği taşıdığından dayanıklılık payı da yüksek olur. Böylelikle hasar oluşumu önlenerek bina dayanıklılığı arttırır.

Enjeksiyon Su Yalıtımı Sistemi Özellikleri

  • Malzeme çatlak ve boşlukları hemen doldurur.
  • Malzemenin sıvı olması çatlakları doldurmaya yeterli olur.
  • Yapı betonlarını güçlendirme özelliği vardır.
  • Esnek bir malzeme olması hali çatlakların doldurulmasında çok daha etkilidir.

Enjeksiyon Su Yalıtımı Uygulama Alanları 

⦁          Temel su yalıtımlarında,

⦁            Tünellerde,

⦁          Su Barajlarında,

⦁          Su Depolarında,

⦁            Havuzlarda,

⦁          Eski binaların restore edilmesinde,

⦁          Bodrum katlarında,

⦁            Otoparklarda,

Avantajları 

Etkili Su Yalıtımı : Enjeksiyon su yalıtımı ile sızıntıların kaynağı bulunur ve durdurulur.

Dayanıklılık: Enjekte edilen malzeme çatlakları tamamen doldurduğu için su girişi engellenir böylelikle yapının dayanıklılığı arttırılmış olunur.

Ekonomiklik ve Hızlılık: Enjeksiyon su yalıtımı ile çok daha hızlı bir çözüm yolu alınmış olunur. Maliyetler azalır,ekonomik bir yaklaşımla sonuca ulaşılır.

Çevre dostu : Yalıtımda kullanılan  malzemeler çevre dostudur, kimyasal içeriği azdır.

Uygulamada Kolaylık :  Enjeksiyon su yalıtımı her yüzeye uygulanabilen bir sistemdir.

Uygulaması da kolaydır.

Enjeksiyon Su Yalıtımı Fiyatları  

Enjeksiyon su yalıtımı fiyatları uygulanacak zemine göre değişkenlik gösterir. Beraberinde kullanılacak malzemenin markası , alanın büyüklüğü fiyatı belirleyen kriterlerdir. Malzemenin kilogramına göre fiyatlandırma yapılır. Kaliteli ve uzun ömürlü bir malzemenin  şekilde uygulanması en doğru yapılan enjeksiyon su yalıtımıdır.

Enjeksiyon su yalıtımı uygulaması, aktif olan su çatlakları için en tercih edilen yöntemlerden birisidir. Suyun binada yarattığı tahribatı problem haline gelmeden engelleyici bir çözüm olarak görülebilir. Enjeksiyon su yalıtımı işlemi mutlaka işinde uzman bir ekip tarafından gerçekleşmelidir. Bu işlemler çerçevesinde doğru teknikler, uygun ve kaliteli malzemeler ile sonuç çok daha uzun ömürlü ve etkili bir yalıtım olur.

Enjeksiyon su yalıtımı, inşaat sektörü için vazgeçilmez bir çözüm niteliğindedir. Suya bağlı olarak oluşabilecek hasarlar önlenir, yapısal dayanıklılık arttırılır ve uzun vadede koruma sağlanır. Bütün bunların birleşimi de inşaat projeleri için en güvenli seçenek olarak netleşir. Çatlaklar ve sızıntı noktaları için en doğru hedef alınmasını sağlar. Üstüne ek olarak çevre dostu malzemeleri olması da bu yöntemin en çekici yanlarından biridir. Enjeksiyon su yalıtımı bakım maliyetlerini de düşürerek çok daha yüz güldürücü bir işlem zinciridir.

Enjeksiyon su yalıtımı ile sızıntılara son.

Enjeksiyon su yalıtımı ile yapılara koruma kalkanı kazandırılır.

Enjeksiyon su yalıtımı ile çatlaklara dur demenin zamanıdır.

Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Whatsapp
Fatih Akkaya
Fatih Akkaya
Merhaba. Size nasıl yardımcı olabiliriz?