trtrtr

Poliüretan Epoksi

Poliüretan Epoksi

Poliüretan Epoksi Nedir?

Poliüretan epoksi nedir, iki güçlü  malzemenin birleşiminden oluşur ki,  bu malzemeler, poliüretan reçinesi ve epoksi reçinesidir. Günümüzde endüstriyel alanlarda kullanılan birçok kaplama çeşidi vardır. Bunlarda en önemli nokta dayanıklı olma şartıdır. Poliüretan epoksi iki malzemenin birleşimi olduğundan bu malzemelerin benzer ve ayrı özellikleri sayesinde geniş kullanım alanları doğar.

Poliüretan dayanıklılığı, elastik yapısı ve kimyasallara karşı dirençliliği ile bilinen bir malzemedir. Bu özellikleri sayesinde endüstriyel alanda kullanım alanlarına sahiptir. Epoksi ise mükemmel bir yapışma, yine kimyasal dayanıklılık özellikleri ile kaplamalarda, zemin kaplamalarda alternatifsiz seçenektir.

Zemin kaplama dünyasında poliüretan epoksi en popüler iki maddedir. Firmamız bu iki kategoride de güncel çözüm seçenekleri sunmaktadır. Neme karşı dayanıklı olan, korozyana ve darbeye karşı görsel özelliğini uzun süre koruyabilen bu iki madde firmamızın uzmanlık alanına girmektedir. Hijyenik olması ve temizlenebilir özelliğe sahip olması poliüretan ve epoksi kaplama güvenli bir şekilde kullanım imkanı sunmaktadır.

Ekonomik olması, izolasyon özelliğinin yanı sıra aynı zamanda nemi en iyi şekilde absorbe etmesi poliüretan epoksi tercihini ön plana çıkarmaktadır. Renklendirilebilir olması nedeniyle birçok alanda kullanılan poliüretan, yumuşak ve ısıyı tutabilen özelliklere sahiptir. Epoksi ise endüstri dünyasının tercihidir ve sülfürük asit gibi yakıcı maddelere karşı maksimum dayanıklıdır. Yoğunluğunun fazla olması ve kamyon gibi yük araçlarının ağırlığını kaldırabilmesi epoksiyi ön plana çıkarmaktadır.

Poliüretan ve Epoksi Farkı

Reçine kategorisinde kaplama dünyasında poliüretan epoksi birinci sıradadır. Firmamıza bu iki madde hakkında sorulan en meşhur soru ‘ ikisi arasındaki fark nedir?’ sorusudur. Epoksi sertliği ve dayanıklılığı nedeniyle sanayide kullanılmaktadır. Forkliftlere özel tasarlanan yollar epoksiden yapılmaktadır. Tonlarca ağırlığı kaldırabilecek sertliktedir ve Oto yedek parça üretiminde de kullanılmaktadır. Firmamızın hizmet programında da sanayi işlerinde poliüretan epoksi maddesi etkilidir. Fabrikalarda, imalathanelerde ve benzeri birçok yerde kullanılan bu madde nem ve ısı izolasyonu sağladığı için kullanışlı özelliklere sahiptir.

Firmamızın poliüretan kategorisindeki hizmeti genellikle ev, spor sahası ve benzeri yerleri kapsamaktadır. Yumuşak olması ve -30 derece sıcaklığa dayanabilmesi nedeniyle soğuk havalarda her hangi bir deformasyona uğramaz. Yoğunluk olarak epoksiden düşüktür ancak çizilme ve deformasyon bakımından oldukça iyidir. Basket sahası, hentbol sahası, voleybol sahası ve hastane zemini için en etkili maddedir. Poliüretan epoksi her yönüyle kullanışlı ve pratik özelliklere sahiptir. Tek renk veya çok renk seçenekleriyle boyanabilen poliüretan, kaplamanın yanı sıra estetik açıdan etkili görsel özelliklere sahiptir.

Poliüretanın diğer en önemli özelliklerinden biri laktik aside dirençli olması ve bu kategoride daha sağlıklı olmasıdır. Bu asit gıda dünyasında bulunmaktadır ve üretimde olumsuz etkiye neden olmaktadır. Laktik asite dayanıklı poliüretan üretim dünyasında depo ve benzeri kategorilerde kullanılmaktadır. Süt ürünleri ve gıda sektöründe poliüretan tercih edilmektedir. Poliüretan epoksi konusunda bizi 7/24 arayabilirsiniz.

Poliüretan Epoksi Kaplama

Çatı, bodrum, oto park, havuz, çatı katı ve depo gibi birçok yerde su sızıntıları meydana gelebilir. Su sızıntılarının meydana geldiği yerlerde yapılan tamir işlemlerinde ekibimiz ilk aşamada yerinde inceleme işlemi gerçekleştirmektedir. Yerinde inceleme işleminde zemin incelenir ve kaplama işlemi için plan hazırlanır. Poliüretan epoksi hizmet çözümlerimiz günceldir.

Kaplamanın nasıl yapılacağı ve ne kadar sürede bitirileceği gibi konular ekibimiz tarafından incelenmektedir. Daha sonra poliüretan veya epoksi kaplama için gerekli malzemelerin listesi çıkarılır. Fiyat konusunda anlaşma sağlandıktan sonra kaplama işlemi için müsait bir gün belirlenir. Firma olarak en uygun fiyatlarla pratik kaplama çözümleri sunuyoruz.

Ekibimiz randevu saatinde poliüretan epoksi işleminin yapılacağı yere zamanında ulaşmaktadır. Süpürme işlemi sonrasında çatlak ve çukurlar doldurulur. Fayans ve seramik gibi yüzeylerde ise traşlama yapılarak yüzey kaplama işlemine hazır hale getirilir. Vakumlu makinelerle süpürme işleminin ardından PU adı verilen astar çekilir. Self leveling malzemesi astarın üzerine çekilir. Hava kabarcığı oluşumunu engellemek için rulo ile üzerinden geçilir. Donma işlemi gerçekleşmeden kabarcık alma işlemi yapılmalıdır. Firmamızın deneyimli servis ekibi kabarcık meydana gelmemesi için titiz bir çalışma gerçekleştirmektedir.

Zeminin tamamen donmasının ardından müşterinin beğendiği renk uygulanır. Poliüretan epoksi işlemlerinde katalogtan renk beğenme imkanı bulunmaktadır. Sertleşme sonrası yapılan boya işlemi profesyonel yöntemlerle yapılmaktadır. Bir günlük süre sonunda boya kurur ve zemin kullanıma açılır. Kuruma süresi takip edilmelidir ve kurumadan zemin kullanıma açılmamalıdır.

Poliüretan kaplamalarda en önemli konu sertleştiricilerdir. Bu konuda uzman olmayan kişiler istenilen sertliğe sahip zemin çalışması gerçekleştiremez. Pot life sertleştirici karıştırıldıktan sonra poliüretanların sertleşme süresi 3 gün ile 4 gün arasında değişmektedir. Sertleşme işlemi bitmeden boya yapılmamaktadır. Poliüretan epoksi ekibimiz bu konuda deneyimlidir.

Epoksi kaplamalar genellikle ağır iş makinelerinin kullanıldığı ve özel zemin kaplama işlemine ihtiyaç duyan yerlerde kullanılmaktadır. Ekibimiz zemin etüdü yaptıktan sonra en uygun madde ile kaplama işlemini gerçekleştirmektedir.

Kaplama Fiyatları

Fiyatlandırma işlemi de bu kategoride merak edilen konular içerisinde yer almaktadır. Fiyatlandırmada takip ettiğimiz metod güncel veriler ışığında gerçekleşmektedir. Şirketimiz fiyatlandırma yaparken;
Kaplama yapılacak yerin boyutları,
Kullanılacak olan malzemenin özellikleri,
Renklendirme yapılıp yapılmayacağı
Uygulamanın yapılacağı zeminin genel özellikleri gibi konulara dikkat etmektedir. Bütün bu konular poliüretan epoksi fiyatlandırma kategorisinde belirleyici özelliklere sahip konulardır.
Ekibimiz inceleme işlemi esnasında aldığı notları liste haline getirmektedir ve fiyat belirlemektedir. Fiyat konusunda anlaşma yapıldıktan sonra sözleşme imzalanmaktadır.

Firmamız ekonomik fiyat seçenekleriyle profesyonel kaplama çözümlerini kısa sürede gerçekleştirmektedir. Kaplama işlemlerinde söz verilen süre zarfında teslimat gerçekleşmektedir. Ekip olarak zamanı en iyi şekilde kullanmak için seri çözüm seçeneklerini tercih ediyoruz.

Poliüretan Kaplama Fiyat

Polimer türü bir sünger olan ve ısı geçirgenliği ile dikkat çeken poliüretan maddelerde renk seçeneği vardır. Beton ve çelik yüzeylerin kaplanmasında oldukça etkili olan poliüretan ısıyı absorbe etmesi nedeniyle soğuk zemine sahip binalarda etkili izolasyon işlevi görmektedir. Poliüretan epoksi ekibimiz zemini inceledikten sonra uygulamanın yapılıp yapılamayacağına karar vermektedir. Çalışmanın problemsiz bir şekilde gerçekleşmesi için gerekli bütün işlemler sırasıyla yapılmaktadır.

Sağlıklı olması ve kolay temizlenebilir olması nedeniyle hastanelerde de poliüretan kaplamalar tercih edilmektedir. Kolay temizlenebilir olması ve uzun süre temiz kalabilme özelliğine sahip olması hastane ve benzeri yerlerde zemin kaplama işleminde poliüretan
İklimsel Erozyona Karşı Dayanıklı
Epoksi kaplama ağır sanayide kullanılırken poliüretan ev, hastane ve benzeri yerlerde kullanılmaktadır. Soğuk hava ve sıcak havanın meydana getirdiği mekanik kırılmalara karşı dayanıklı olması poliüretan epoksi kaplama yönteminin tercih edilmesinde önemli rol oynamaktadır. Özellikle yaz aylarında sıcaklığın artması ile birlikte güneşin kurutucu ve kırıcı özelliği artmaktadır. Epoksi ve poliüretan bu kırıcı etkiye karşı maksimum dayanıklıdır. Dış darbelere karşı ve yük baskısına karşı dayanıklı olması nedeniyle tercih edilmektedir. Firmamız sıfırdan kaplama ve tamir gibi işlemlerde güvenilir yöntemlerle çözüm üretmektedir.

Kış aylarında soğuk havanın kırıcı özelliği de aynı şekilde poliüretan epoksi maddesi üzerinde her hangi bir etkisi yoktur. Bu nedenle en çok tercih edilen kaplama seçeneklerinden biridir. Özellikle kış aylarının çok soğuk olduğu yerlerde zeminden gelen soğuğu engellemektedir. Zemin katlarda, bodrum katlarda ve ısınmayan mekanlarda etkilidir.

Pratik kullanım özelliklerine sahip olan poliüretan ve epoksi kaplama çalışması kırılma veya kayma gibi problem meydana getirmez. Kaplama işlemlerinde zemindeki en küçük çatlaklar dahil olmak üzere bütün çatlaklar tam anlamıyla kapatılmaktadır. Ani su baskını ve benzeri durumlarda alt katlara su gitmez. Poliüretan epoksi kaplama bu kategoride oldukça etkilidir.

Deneyimli elemanlarımızın kısa sürede gerçekleştirdiği kaplama işlemleri her zaman için uygulanmaktadır. Günün her saatinde müşteri hizmetlerimizi aramanız yeterlidir.

Poliüretan Epoksi Nedir?

Poliüretan epoksi, adından da anlaşılacağı gibi, poliüretan ve epoksi reçinelerinin özel bir karışımını ifade eder. Bu birleşim, her iki malzemenin avantajlarını bir araya getirerek benzersiz özellikler sunar. Poliüretanın elastikiyeti ve dayanıklılığı, epoksinin yapışma ve kimyasal direnci ile birleşir.

Poliüretan Epoksi Kullanım Alanları 

Poliüretan epoksi geniş bir kullanım yelpazesine sahiptir. Özellikle endüstriyel alanın en tercih edilen malzemesi olduğunu gösterir .

Zemin Kaplamaları: Dayanıklılık ve kolay temizlenebilme açısından değerlendirildiğinde poliüretan epoksi sıklıkla kullanılır.

Yapıştırıcılar: Poliüretan epoksinin mükemmel yapıştırıcılık özelliği sayesinde kullanım alanlarında artışlar sağlanır.

Koruyucu Kaplamalar : Epoksi reçinelerin kimyasal dirençlere karşı sağladıkları başarı koruyucu kaplama konusunda öncelikli olmasını sağlar.

Poliüretan epoksi sürekli gelişen bir teknoloji içerisinde yenilik sürecinde olan bir malzemedir. Hem poliüretan hem epoksi endüstriyel alanda büyük ihtiyaçtır. Birbirleriyle olan uyumu sayesinde, dayanıklılık, çevresel etkilerle başetme gibi nedenlerle devamlı bir gelişim içerisindedir. Poliüretan epoksi uzun ömürlü  ve dayanıklı özelliklere sahip formülasyonlarla gelişmektedir.

Poliüretan Zemin Kaplama Özellikleri

  • Estetik bir görünümü vardır.
  • Kayma yaşanmaz.
  • Sıklıkla kirlenme oluşmaz.
  • En önemli özelliği ses geçirmezliktir.
  • Dekoratif olarak kullanım alanı vardır.
  • Aşınmaya, ağırlığa ve kimyasal malzemelere karşı dayanıklıdır.
  • Yapışkanlık payı sayesinde işlem sonrasında yerinden oynamaz.

Poliüretan epoksi, özellikle endüstriyel zemin kaplamaları başta olmak üzere farklı uygulama alanlarında hızlı bir ilerleme içerisindedir. Endüstriyel süreçte bu kullanım hali, iş alanında çok daha verimlilik sağlamaktadır. Dayanıklılık payında güçlenmede yeni yeni olanaklarda her geçen gün artmaktadır.

Poliüretan Epoksi Avantajları

 Poliüretan epoksi birçok avantajı ile birlikte uygulama alanlarında tercih edilen bir malzemedir.

Dayanıklılık: Poliüretan epoksi yüksek bir dayanıklılığa sahiptir. Ağır yüklere, aşınmalara, darbelere karşı dirençlidir.

Kimyasal Direnç: Kimyasal maddelere karşı dirençlilik payı yüksektir. Bu da kimyasal endüstri alanında kullanım payını üst seviyelere taşır.

Esneklik : Poliüretan epoksi elastik yapısı sayesinde her yüzeye uyum sağlar. Bu da geniş bir uygulama yelpazesi demektir.

Esneklik ve Uyum Kabiliyeti: Poliüretan epoksi, elastik yapısı sayesinde  çeşitli yüzeylere mükemmel bir şekilde uyum sağlar.  Bu özellik, malzemenin geniş bir uygulama yelpazesinde kullanılmasına olanak tanır.

Kolay Uygulama: Zeminin uygulanmadan önce temiz, pürüzsüz olması,nemli olmaması gereklidir. Poliüretan epoksi uygulama kolaylığı sayesinde çok daha verimli iş süreçleri sağlar.

Renk ve Doku Çeşitliliği : Poliüretan epoksi çeşitli renk ve dokularda olabilmektedir. Bu da estetik açıdan çeşitlilik demektir. Dekoratif alanların, özel tasarımların öncelikli seçeneğidir.

Bakım:  Yüksek dayanıklılık seçeneği sayesinde düşük bakım gereksinimlerine sahiptir.

Uzun Ömürlülük: Poliüretan epoksi uzun ömürlü ve kalıcı bir performans sunar.

Çevre Dostu : Çevre bilinci özelliklerine uygundur.

Poliüretan epoksi, dayanıklılık, elastikiyet, dirençlilik özellikleri ile endüstriyel alanların vazgeçilmezidir. Gün geçtikçe de poliüretan epoksi benimsenmekte ve sunduğu avantajları sayesinde faydalanmalar artmaktadır. Çeşitli renk ve dokularıyla mimari tasarımlarda da tercih edilen bir seçenek halindedir. Endüstriyel uygulamalarda üstlendiği rol her geçen günde artış göstererek çeşitli uygulama seçenekleri kazandırmaktadır. Yenilikçi çözümlere her zaman açıktır. Zeminlerde estetiklik, kaplamalarda güçlülük ve dayanıklılık; poliüretan epoksi dokunuşu demektir.

Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Whatsapp
Mutlu Uçansu
Mutlu Uçansu
Merhaba. Size nasıl yardımcı olabiliriz?