trtrtr

Epoksi Parlatma

28.01.2021
1.843
Epoksi Parlatma

Epoksi sistemlerine bakıldığı zaman bir alanların yüzeyinde parlatıcı olarak kullanılmaktadır. Bu yüzden epoksi parlatma önemli detaylar arasında yer alır. Kişilerin kullanımlarından kaynaklanan yırtılma, çizilme veya zımpara işlemlerinden sonra parlaklığı kaybolmuş alanlarda epoksi parlatma işlemi yaparak yenileme şansı bulursunuz. Bu işlem epoksi yüzeylerinde ince bir tabaka haline yapılmaktadır.

Ayrıca bu yüzeylere diğer bir uygulama olan polisaj uygulayabilirsiniz. Yine aynı şekilde epoksi malzemesi dışında da herhangi bir cila malzemesi kullanarak da alanların yüzeyini parlatabilirsiniz. İlk defa uygulanmış olan epoksi yüzeyinin parlaklığı beklentilerinizi karşılamadığı durumlarda da başka bir parlatıcı cila ürünü kullanabilirsiniz.  Diğer seçeceğiniz cila ürününde sıvı, katı ve pasta formunda olmasına dikkat etmelisiniz.

Cila seçiminden kaynaklı olumlu veya olumsuz sonuçlarda göre değerlendirme yapabilirsiniz. Bu yüzden cilanın sahip olduğu parlatma kabiliyeti ve doğru uygulanması sonuçların ana belirleyicisi olarak görülmektedir. Kullanıcılar deneyimleri doğrultusunda cila seçimi yapabilirler.

Epoksi Yüzeyi Parlatma İşlemleri

Zımparalamalardan sonra oluşan sorunlardan sonra epoksi parlatma işlemi uygulanması gereklidir. Zımpara işlemlerinde kötü görünüme sahip izlerden kaçınmak için bazı püf noktalar bulunuyor. Bunlar arasında aleti çalışma yüzeyi üzerinde açılı olarak kullanmıyoruz. Özellikle yüzeye paralel olarak gezdirerek işlemleri yapmalıyız.  Ahşap üründe yapılacak zımpara işleminde ağacın damarları ile doğru orantı da yapılmalıdır.

Aynı şekilde düz hareketler yaparak en iyi sonuçlar alınabilir. Ahşap malzemesinin diğer taraflarında oval hareket en doğru seçim olacaktır. Ayrıca, zımpara işleminde epoksi yüzeye fazla basınç uygulanmamalıdır. Zımpara işlemlerinde aşırı basınç uyguladığınızda sonuçları kötü olabilir.

Epoksi Yüzeyler Pasta Cila İşlemi

Epoksi yüzeylerde genelde cila işlemi yapılmaktadır.  Bu pasta cila işlemi epoksi yüzeylerin zımparadan çiziklerini kapatmak için kullanılır. Yine aynı şekilde tasarladığınız ürünleri belirginleştirmek içinde kullanma imkanı bulur. Epoksi yapılan yüzeylerin daha parlak bir görünüme sahip olunması için pasta cilaya başvurulur.

Epoksi Yüzeyler Pasta Uygulaması Nasıl Yapılır?

Epoksi boyalar yüzeylere döküldüğünde özellikle homojen yapıda olmamaktadır. Aynı şekilde yüzey pürüzsüz olarak ortaya çıkmıyor. Epoksi yüzeyler pasta uygulaması oluşan bu

Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Whatsapp
Mutlu Uçansu
Mutlu Uçansu
Merhaba. Size nasıl yardımcı olabiliriz?