trtrtr

Epoksi Zemin kaplama Fiyatları

05.02.2021
4.057
Epoksi Zemin kaplama Fiyatları

Epoksi Zemin Kaplama Fiyatları

Epoksi zemin kaplama fiyatları öğrenilerek kaplama konusunda karar verilmektedir. Kişiler kullanım alanı bulduğu noktalarda daha iyi zemin sonucu almak için kaplamaya yönelir. Alışılmış geleneksel zemin işlemleri uzun zamanda kullanış sağlamaz. Çünkü insan ağırlığı ya da iş ortamlarında makine ağırlıkları zaman içerisinde zarar görmeye sebep olacaktır.

Epoksi Zemin Kaplama Nedir?

Fiyatlandırma hakkında bilgi vermeden önce epoksi zemin kaplama nedir sorusuna yönelmek gerekir. Zemin kaplama değişik yöntemlerle elde edilir. Epoksi ile yapılan şekli bu alanda oluşan gelişmeler sayesinde elde edilmiştir. Günümüzde en çok tercih edilmesinde şüphesiz uzun zaman kullanışa sunulmasından kaynaklanır.

Epoksi işlemi uygulanırken hem uygulayan hem de yaptıran kişiler için epoksi zemin kaplama fiyatları önemli olur. Piyasa içerisinde bu işlemi gerçekleştiren farklı ustalar, firmalar bulunur. Ancak herkes ortak bir işlem ortaya koymaz. Bu durum fiyat bazında tecrübe ile birlikte seçim yapılmasına sebep olmaktadır. Fiyatlandırma noktasında ise farklı unsurlar söz konusudur.

Epoksi Zemin Kaplama Nasıl Yapılır?

Zemin kaplama işlemleri arasında en çok tercih edilen yöntem epoksi zemin kaplama nasıl yapılır? Yapılması sırasında izlenen birden fazla adımı bulunmaktadır. Her ne kadar ustalar değişse de ortak bir yol bulunur. Her adım bu noktada büyük öneme sahiptir. Yapım sonrası istenen düzeyde kullanım imkânı sağlanması için atlanmadan uygulama yapılmalıdır.

Zemin kaplama öncesinde mevcut zemin açısından düzleştirme yapılır bu da epoksi zemin kaplama fiyatları üzerinde etki sahibidir. Zemin kaplama adına hazır hale getirilir. Sonrasında epoksi sıvısı dökülür. Burada dikkat edilmesi gereken nokta sıvının her bir metrekareye eşit miktarda dağılmasıdır. Öncesinde reçine uygulaması da yapılabilir. Adımlar arasında kuruması beklenir. Son aşamada epoksi boya da kullanılabilir.

Epoksi Zemin Kaplama Nerelerde Kullanılır?

Günümüzde kurumlar tarafından da sıklıkla tercih edilen epoksi zemin kaplama nerelerde kullanılır diye merak edebilirsiniz. Zemin kaplama genel olarak sayısız yerde tercih edilebilir. Ancak epoksi söz konusu olduğunda özellikle akıllara gelen birkaç nokta bulunmaktadır. Tercih edilmesinde etken madde ise çok fazla insan bulunmasından kaynaklanır.

Kurum kuruluş, kişisel olarak epoksi zemin kaplama fiyatları gözlemlenerek tercih edilebilecek noktalar arasında:

  • Basketbol- voleybol sahaları,
  • Okullar,
  • Sinema salonları,
  • Tiyatro salonları,
  • Hastaneler,
  • Kamu kurum ve kuruluşları bulunur.

Fabrikalarda da tercih edildiği görülebilmektedir. Belirtilen alanların ortak noktası toplu olarak insanların bulunması aynı zamanda ağır makinelerin de bulunma ihtimalidir. Geleneksel bir zemin bu ağırlığı kaldıramayacaktır.

Epoksi Zemin Kaplama Fiyatları Listesi

Zemin kaplama hizmeti talep etmeden önce çoğu kişi fiyatlandırma konusunda merak duyar. Fiyata göre usta ya da firma tercihi yapılır. Fiyat listesi çok geniş olabilmektedir. Farklılık oluşmasında yapılacak olan malzeme, yapan usta ve aynı zamanda şehir çok etkili olmaktadır. Liste içerisinde bu alandaki fiyatlandırmaları bulabilirsiniz.

1-      Epoksi Zemin Kaplama m2 Fiyatı Nedir?

Epoksi zemin kaplama fiyatları genel olarak metrekare üzerinden belirlenmektedir. Fiyatlandırmalar da dikkate alınan aralık genellikle 35- 90 TL bandında olmaktadır. 3D gibi daha estetik açından göze hitap eden uygulamalarda fiyatlar artmaktadır. Özellikle banyo alanlarında, yatak odaklarında tercih edildiği bilinmektedir. Firmalar iş yerini temsilen de özel olarak tercih edebilmektedir. Epoksi zemin kaplama birim fiyat üzerinden alanın boyutuna göre toplam fiyat belirlenir.

2-      3D Epoksi Zemin Kaplama Fiyatları

3D epoksi zemin kaplama, diğer epoksi kaplamalara göre değişir. Bilinen kaplamalarda renklendirme en son aşamada pigment eklenerek boya rengi elde edilir ve uygulanır. 3D söz konusu olduğunda ise ya pürüzlü (portakal yüzeyi görünümlü) ya da renklendirmeli zeminler tercih edilir. Sadece zeminde değil tavanlarda da kullanıldığı bilinir. Normal kaplama fiyatlarına göre ücreti daha yüksektir. Genellikle 30 Euro üzerinden başlamaktadır.

3-      20 Kg Epoksi Boya Fiyatları Nedir?

Epoksi zemin kaplama fiyatları konusunda boyalar da etkilidir. Çoğu zaman astar, kaplama ve boya ayrı fiyatlandırılır. İşlemi sonradan uygulamak da mümkün olabilir. Hazır ve sağlam zemin üzerine boya kaplama yapabilirsiniz. Ancak özel olarak üretilen epoksi boya uygulamanız gerekmektedir. Epoksi hangi boya ile renklendirilir de araştırılır. Saydam boyalar pigmentler alınarak renklendirebilir. 20 kg epoksi boyalar 1500 TL ile 3000 TL arasında bulunur.

1 Kg Epoksi Kaç m2 Zemin Kaplar?

Zemin kaplama işlemine başlamadan önce matematiksel olarak hesaplama ve planlama gerekir. Mevcut alanın metrekaresine göre kaç kg epoksi gerektiğine karar kılınır. Kalınlığına göre kullanılacak malzemenin de artacağı göz önünde bulundurulmalıdır. 1mm kalınlıktaki bir alanda 1,5 kg epoksi 1 metre kare için yeterli olacaktır.

Epoksi Tenekesi Ne Kadar?

Firmalar genelde piyasada olan epoksi zemin kaplama fiyatları ve boyaları hakkında bilgiye sahiptir. Ancak kişisel araştırmalarda epoksi tenekesi ne kadar, ne boyutta alana yeter gibi meraklı sorular bulunur. Öncelikle epoksi tenekesi epoksi malzemesini temsil eder. Burada üretim firmaları tarafından birbirinden değişik malzemeler üretilir.

Reçine kullanılan malzemelerden sadece birisidir. Reçinenin kilo üzerinden fiyatlandırması değişecektir. Sıvı epoksi malzemesi de kalitesi ve miktarına göre değişmektedir. 4 kg gibi ufak bir malzemenin temin edilmesi uygun ücretlendirmelere sebep olacaktır. Net bir bilgi verilemeyeceği gibi genel piyasaya göz gezdirildiğinde 100 TL’den başlayarak 3000 TL varan ücretlendirmeler göze çarpar.

Epoksi Zemin Kaplama Fiyatları Bursa için Fark Eder mi?

Zemin kaplama farklı şehirlerde tercih edilir bu durumdan dolayı epoksi zemin kaplama fiyatları Bursa ili için araştırılır. Fiyatlandırmalar konusunda yazının önceki kısmında bilgi vermiştik. Özellikle Bursa ili için konuşmak gerekirse fiyatlandırmalar değişecektir. Ancak bu değişim büyük miktarda olmamaktadır.

Değişimin temel sebepleri arasında öncelikle şehrin sahip olduğu zemin kaplama firması yoğunluğundandır. Tahmin edildiği üzere tercih imkânı bulunan alanlarda daha ucuz bir hizmet bulunabilir. Ancak Bursa şehri de bu açıdan gelişmiş bir alandır. Büyükşehir olmasından dolayı uygun fiyatlı işlemleri tercih edebilmeniz mümkün olacaktır. 50- 90 TL bandında hizmetleri metrekare başına satın alabilirsiniz.

Epoksi Hangi Boya ile Renklendirilir? Epoksi Pigmentleri Nelerdir?

Epoksi malzemeleri arasında sayısız ürün bulunur. Uygulamak için reçine, epoksi sıvısı, epoksi boya ve rulolar mevcuttur. Boyalar renkli olarak satılmaktadır. Ancak kimileri saydam görünüme sahiptir. Satış yerlerinde pigmentler de bulunur. Pigmentler temelde renklendirmeyi sağlayan unsurlar arasında bulunmaktadır. Saydam olan epoksileri farklı bir boyuta getirmeyi sağlar.

Alan ile uyumlu olması açısından epoksi zemin kaplama fiyatları göz önünde bulundurularak renk tercihinde bulunur. Saydam bir boyanız olsa da bu durum fark etmez. Pigment satın alarak saydam malzeme içine atılır ve homojen hale getirilir. Homojen hale gelen bu karışım en son kat olarak uygulanır. Uygulanma sırasında dikkat edilmesi gereken noktalar da mevcuttur.

Boyanın tam olarak zemin ile örtüşmesi adına alt katın tamamen kuruduğuna emin olunmalıdır. Kuruma gerçekleşmeden boyanın uygulaması mümkün olmayacağı gibi alanda dalgalanmalar meydana gelecektir. Aynı zamanda tercih edilecek rulo uygulama için uygun büyüklükte ve köşelere de girecek şekilde bulunmalıdır. Aksi takdirde uygulamak mümkün olsa da oldukça zahmetli bir hal alacaktır.

 

Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Whatsapp
Mutlu Uçansu
Mutlu Uçansu
Merhaba. Size nasıl yardımcı olabiliriz?