trtrtr

Pvc Zemin Kaplama

Pvc Zemin Kaplama

PVC Zemin Kaplama

PVC zemin kaplama konusuna başlamadan önce zemin kaplama nedir, faydaları nelerdir? Kullanım alanları nelerdir? Gibi konuların detaylarını aktaralım. Zemin kaplama öncelikle; insanların kullanım alanlarının daha işlevsel ve tasarımsal görünmesini sağlar. Ayrıca göze hitap eden çeşitleri ile zeminlerin kaplanmasına imkân tanıyan sistemdir diyebiliriz.
Zemin kaplama işlemlerinin kullanım alanları arasında okullar fabrikalar, toplu kullanım alanları gibi çoğu kamu kurum ve kuruluşunda kullanılmaktadır. Önemli özellikleri arasında kaliteli ham maddeleri sayesinde yüzey yenilenmesi sağlar. Zemin kaplamada canlı, zarif ve güzel desenler kullanılmaktadır. İstenilen renk ve şekilde uygulaması yapılan zemin kaplamasının çeşitliliği de oldukça fazladır. Kısaca zemin kaplama hakkında bilgiler verdikten sonra çeşitlerine geçebiliriz. Zemin kaplama renk desen, malzeme, kalite gibi özelliklere bağlı olarak değişik bölümlerde incelenmiştir. Zemin kaplama uygulamaları arasında en çok tercih edilenler arasında PVC zemin kaplama gelmektedir.

PVC Zemin Kaplama Tercih Nedenleri

Son günlerde çoğu kişi tarafından zemin kaplama çeşitleri arasında en çok tercih edilen PVC zemin kaplama modelidir. Ayrıca neden bu PVC zemin kaplama çeşidi diğerlerinden farklıdır? Bunları sizlerle paylaştıktan sonra çok tercih edilmesinin nedenini öğrenmiş olacağız. Genelde insanların zemin kaplaması denildiği zaman laminant parke akla geliyor. Ancak laminant parkeye kıyaslandığında PVC zemin kaplaması renk ve desen bakımından öndedir. Çok fazla renk seçeneğine sahip ve desen çeşitleri ile kullanıcıların tercih etmelerinin nedenleri arasında yer alıyor. Zemin kaplama uygulama tercihleri bu şekilde yapıldığı zaman kullanım alanlarında modern görüntüler oluşturmaktadır.
PVC zemin kaplama bakıldığı zaman çoğu kurum ve kuruluşlarda ve sektörlerde tercih edildiği görülmektedir. Tercihlerini PVC kaplaması yönünde kullanan kurumlar daha şık ve modern desenli alanlara sahip oluyorlar.
Yine bu kurumlara örnek vermek gerekirse, ofisler, fabrikalar, üretim tesisleri, devlet daireleri gibi kurumlar yer alır. Ayrıca böyle kurumların geniş alanlarında başka zemin döşeme seçenekleri rahat bir şekilde kullanılamaz.
Maliyet olarak bakıldığı zaman PVC kaplama sistemi diğerlerine göre daha avantajlıdır. Yapılan PVC zemin döşemeleri tozu ve kiri tutmayan özelliğe sahiptir. Bu özelliği bakımından kullanıcılara temizlik konusunda kolaylık sağlar. Diğer önemli avantajları arasında yer alan diğer özelliği ise su geçirmemesi ve yanmaya dayanıklı olmasıdır. Böyle özelliğe sahip olduğu için geniş üretim tesislerinin tercihleri arasında yer alıyor. Yine aynı şekilde PVC zemin kaplama uygulaması darbelere ve çizilmelere karşı dayanıklılığı ile öne çıkıyor. Bu sayede geniş kullanım alanlarında oluşabilecek her türlü olumsuz duruma karşı daha dayanıklılık gösterir.
PVC zemin kaplaması bu özelliği ile uzun süreli kullanıma da uygunluğunu göstermektedir. Son olarak neden tercih edilmesi gerektiği konuları arasında ticari alanlarda ve büyük kurumların kullanmasından dolayı tercih ediliyor. Tercih edilme nedenleri hakkında detaylı bilgilerden sonra PVC zemin kaplama çeşitleri hakkında detaylara geçebiliriz.

PVC Zemin Kaplama Çeşitleri Nelerdir?

PCV zemin kaplama çeşitleri olarak 4 kısımda detaylı incelenebilir. Bunları ise; Homojen PVC zemin kaplama, heterojen PVC zemin kaplama, akustik PVC zemin kaplama ve kondaktif PVC zemin kaplama olarak sınıflandırabiliriz.
PVC zemin kaplama çeşitleri birçok değişik kullanım alanlarına uygun desen ve tasarımlarla sunulmaktadır. Tercihlerinizi PVC yönünde kullanılacaksa firmalardan detaylı ürün çeşitliliği hakkında detaylar alınmalıdır. Bu sayede kullanım alanlarınız için en uygun zemin kaplama çeşidini bulursunuz.
PVC zemin kaplama çeşitleri arasında tercih yaparken müşterilerin detaylıca ürünü incelemeleri gerekmektedir. Ancak hem bütçenize hem de dayanıklı olmasından emin olabileceğiniz PVC zemin kaplama uygulamalarının birini seçmenizdir.

Homojen PVC Zemin Kaplama

PVC kaplama sektöründe kullanıcılar tarafından en çok tercih edilen çeşitlerden biride homojen PVC zemin kaplama olarak bilinmektedir. Sektör içerisinde çok sayıda ürün ve çeşit bulunuyor. Bunlar arasından en kullanışlı bir o kadar da güvenilir markalarla zemin kaplama işleminizi yaptırmanız gereklidir. Homojen PVC zemin kaplamalar oldukça işlevsel ve kullanıcı dostu özelliklere sahiptir.
Zemin kaplama modelleri arasında tercih edilen Homojen PVC zemin kaplama çeşidi en kaliteli malzemelerden üretilmiş ürünlerden yapılmaktadır. Özellikle kullanım alanları dayanıklılık oranın fazla olmasından dolayı büyük alanlar için uygundur. Okul hastane, fabrika gibi insanların yoğun olduğu çoğu alanda tercih edilen bir PVC kaplama modeli olarak bilinmektedir.
Homojen PVC zemin kaplama ürünleri katmanlarının çok olmasından dolayı dekoratif alanlarda çokça tercih edilmektedir. PVC zemin kaplama türleri olarak birçok çeşitli ürünler bulunmaktadır. PCV kaplama modelleri arasında kullanıcılar tarafından tercih edilen ürünler olarak bilinmektedir.

Heterojen PVC Zemin Kaplama

Heterojen PVC zemin kaplama özellikle mutfak dolaplarında, kapı, pencere hatta zemin döşemelerinde bile kullanılmaya başlandı. Bu yüzden pek çok artı yönü nedeni ile tercih sebebi olan heterojen PVC zemin kaplamadır.
Aynı şekilde kolay uygulama özelliği, ekonomik fiyatları ile de öne çıkıyor. Diğer bir özelliği de bakteri barındırmayan ve bakım gerektirmeyen özelliği son olarak da temizliğinin basit olması nedeni ile ahşabın yerini almıştır. Doğal ahşaptan yapılan her yapım malzemesini, kolaylıkla yapabilen, üstelik daha fonksiyonel ve sağlıklı bir kullanım imkanı sağlayan bu ürün, verim olarak bakıldığında zemin sorunlarında vermektedir.
Çoğu kaplama sistemlerinin yerini alarak çizilme, deforme olmaksızın kullanıcıları memnun eden bir kaplama çeşididir. PVC zemin kaplamaları, içerisinde kullanılan malzemelerinin kalitesine ve uygulama alanlarına göre bazı gruplara da ayrılmaktadır.

Akustik PVC Zemin Kaplama

Zemin kaplama türleri arasında yer alan akustik zemin kaplama uygulaması genelde evlerde kullanılmaktadır. Akustik PVC zemin kaplama herhangi bir aktiviteden dolayı zeminde oluşan gürültünün azaltılması için kullanılmaktadır.
Bu yüzden bu kaplama modelinde genellikle ses emici malzemeler kullanılmaktadır. Özellikleri ve malzemeleri incelendiğinde akustik zeminlere sağladığı birçok fayda ve avantaj bulunmaktadır.
Öncelikle ses ve gürültünün azaltılmasında etkili olan bu ürünler ayrıca yankı ile çoğalmasını da önlemektedir. Bu nedenle de çocukların oyun alanları olan kapalı parklarda ve hastanelerde kullanımı yoğundur. Bunun dışında daha yumuşak bir yapıda olma özelliği de bulunmaktadır. Bundan dolayı herhangi bir darbe ve çarpma etkilerinin en aza indirilmesini sağlamaktadır.

Kondaktif PVC Zemin Kaplama

Zemin kaplamalarında ahşap ürünlerin sonu olarak görülen ve kullanım özelliği ile son dönemlerin en çok tercih edilen Kondaktif zemin kaplama uygulamasıdır. Özellikle Kondaktif zemin kaplama uygulaması insan kalabalığının çok olduğu alanlarda kullanılan kaplama olarak bilinmektedir.
Aynı şekilde bu kaplama sistemi uzun yıllar aşınıp deforme olmadan varlığını sürdüren zemin uygulamasıdır. Özellikleri arasında her türlü darbeye etkili, çizilme kırılma ve hava şartlarından etkilenmeyen özellikleri bulunuyor. Aynı şekilde özelliklerine göre kondaktif PCV kaplama çeşitleri de bulunmaktadır.
Özellikle kullanım alanları olarak spor aktivite yerleri fabrikalar, hastane, okul, başta olmak üzere daha pek çok alanın zemini için son derece uygundur. Ayrıca estetik yapısı ile modern tasarımlar sunmaktadır. Bunun yanında fonksiyonel özellikleri sayesinde temizlenebilen ve ekonomik fiyatlara sahip olan ürün grubudur. Son olarak, yırtılma, çizilme delinme gibi sorunları da yoktur. Son olarak PVC zemin kaplama fiyatları hakkında kullanılan malzeme ve alanın genişliğine göre değişkenlik göstermektedir. Sizlere bütçenize en uygun PVC zemin kaplama çeşitleri arasından seçiminizi yapabilirsiniz.

Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Whatsapp
Fatih Akkaya
Fatih Akkaya
Merhaba. Size nasıl yardımcı olabiliriz?